slide5slide5slide5slide5

En Çok Arananlar

  26943
  26929
  26810
  26485
  26382
  26002
  26001
  25920
  25347
  25264

Ziyaretçi Sayımız

Bugün84
Ay5329
Toplam243457

Computer Games Comenius Project - I,Learner

Comenius projelerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için bir proje hazırlamaya karar verdim. Dokümanları indirdim hepsini  tek tek okudum. Amacım bir proje bulup katılmak değildi. Yeni bir proje oluşturmak ev sahibi olmaktı. Öğrenmek için en güzel yol buydu bence ve öyle de oldu. Güzel bir konu buldum. Standart konulardan farklı olması her zaman daha iyidir projenizin kuruldan geçmesi açısından. Ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Öğrencilerin derse girdiği andan itibaren aklından geçen tek bir şey vardır. OYUN oynamak. Ben de bundan yola çıkarak öğrencilere oyun hazırlayacak ve anlatmak istediğim her şeyi bu oyunların içine katabilirim diye düşündüm. Örneğin kendi sınıfımdan biliyorum. Öğrencilerim sitedeki bir oyundan Türkiye haritasında illerin yerlerini bulmaya çalışıyorlar. Ve inanın bir süre sonra hepsi nerede olduğunu biliyor. Şimdi diyeceksiniz ki yabancı ülkeler illerin yerlerini bilse nolur ki. Zaten bu küçük bir örnekti. Biz projeyi hazırlarken standart konuları seçeceğiz. Fen bilgisi, matematik, bilişim, vb gibi dersler. Kısacası konumuz bilgisayar oyunları öğrencilerin hayatını nasıl etkilerden çıktı. Konumuz bilgisayar oyunlarıyla daha başarılıyım oldu ve I,Learner proje kısaltmamız oldu. Yani Ben, öğrenen.

Sizlere anlatmak istediğim şu ki;

Benim ingilizcem çok çok mükemmel değil, kardeşimden ve ali hocamızdan destek aldım. Ama sağlam araştırma yaptım.

Konuyu kendim buldum. Biraz kafa yordunuz mu zaten bulursunuz.

Örnek şablondan faydalanabilirsiniz çünkü takılabilirsiniz bazı yerlerde. Onu da ben size sunuyorum.

Herkes ortak bulamıyoruz diyordu. Bende o kadar çoktu ki inanın seçerken zorlandım. etwinning'den tek tek mesaj atın herkese. Projenizle ilgili bilgi verin. 20 kişiye bile yollasanız 5-10 geri dönecektir.

Size tamam diyip sonra vazgeçen ortaklarınız olacaktır. O yüzden sizin her zaman fazla ortağınız olsun.

Sonunda yapmanız gereken formu dolduracaksınız ve ortaklarınıza göndereceksiniz. Onlar forma kendi bilgilerini yazıp size tekrar geri gönderecekler. Sizde tüm ortakların bilgilerini tek form da toplayacaksınız. Ve her şeyin olduğu formu tüm ortaklara göndereceksiniz. Onlar kendi ulusal ajanslarına gönderecekler. Siz de çıktısını alıp imzalayıp ulusal ajansa göndereceksiniz. Dikkat edin mavi kalemle dolacak. Tabi bu ev sahibi için.

Eğer ki siz ortaksanız size gelen formu doldurun gönderin. Sonra her ülkenin bilgilerinin olduğu form size gelecek onun çıktısını alıp ulusal ajansa göndereceksiniz.

İnanın yapamayacağınız bir şey değil. Benim hiç bir bilgim olmadan bu projeyi yaptım. Sizler benden daha fazlasını yapabilirsiniz.

Projemin pdf hali için tıklayın

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to Pinterest

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile
İlker Danalı tarafından tasarlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.