Tarayıcı programları arasında en çok kullanılanlardan biri de Google şirketinin sahip olduğu Chrome programıdır. Bu uygulamayı kullandığımız sırada bazen bilgisayar fanı daha hızlı çalışmaya başlar ve işlemcinizi kontrol ettiğinizde yüksek değerlerde çalıştığını görürsünüz. İşlemcide çalıştırılan uygulamaları incelediğinizde Software Reporter Tool diye bir aracın işlemcinizi fazlasıyla kullandığını fark edersiniz. Software Reporter Programı aracı Google Chrome tarafından kullanılan bir araçtır.

 Chorome Software Reporter Tool nedir ve bilgisayardan nasıl kaldırılır.

Software Reporter Tool bir virüs mü?

Google'ın Chrome tarafından bilgisayarınıza, tabletinize veya telefonunuza kurulan bir araçtır. Bu araç Chrome uygulamasında veya programında yaşanan sorunları Google şirketine raporlamak için geliştirilmiştir. Yani bu araç virüs değildir. Raporlama aracıdır.
 

Software Reporter Tool ne işe yarar?

Software Reporter Tool tam olarak bir raporlama aracıdır. Kullanıcıların Chrome uygulamasını kullandıkları süre içerisinde yaşanan olumsuzlukların hepsini rapor olarak Google şirketine göndermeyi sağlar.
 

Software Reporter Tool neden raporlama yapar;

Chrome uygulaması çöktüğü zaman neden kaynaklı çöktüğünü öğrenmek,
Uygulama esnasında programdan kaynaklı hata oluşursa nedeni öğrenmek, 
Herhangi bir virüs uygulamaya bulaşırsa nasıl bulaştığını öğrenmek,
Programda herhangi bir açık varsa tespit etmek,
Dosyalarda tarama yapmak. vb.
 
Yukarıdaki gibi nedenlerle şirketler raporlama yaparak uygulamalarını en iyi şekilde geliştirmek isterler. 
 

Önemli: Software Reporter Tool aracı bilgisayar gibi cihazımızda yoğun tarama yaptığı zaman cihazımızın işlemcisini oldukça fazla meşgul eder. Bu da cihazımızın yavaşlamasına, cihaz fanının daha hızlı çalışmasına ve işlemlerinizi yeterince hızlı yapamamanıza neden olur. Şirket için çok güzel gibi görünen bu durum bizim için istenmeyen bir durum haline gelebilir. Bu durumda bilgisayarınızdan bu raporlama işlemi için izin yetkilerini kaldırırsanız bundan sonra raporlama yapmayacaktır. Eğer sorun yaratmıyorsa bu aracın geliştirilmesine yardımcı olmak içi izinleri açık bırakabilirsiniz.

 

Software Reporter Tool kaldırmak sorun yaratır mı?

Bu aracı kaldırmak sizin için herhangi bir sorun teşkil etmez. Şirketler ne kadar kişiyi takip ederler ise o kadar daha fazla sorunu tespit edip uygulamalarını geliştirirler. Eğer sizin için sorun teşkil etmiyor ise şirketlere yardımcı olmak için raporlamayı aktif bırakabilirsiniz. Ama sizin hızınızı yavaşlatıyorsa raporlama yetkilerini kaldırarak bilgisayarınızdan rapor göndermeyi engelleyebilirsiniz.
 

Software Reporter Tool nasıl kaldırılır?

Bu aracın kaldırmak yerine rapor göndermesini engelleyeceğiz. Bu şekilde bundan sonra rapor gönderimi yapılmayacak.

Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak devre dışı bırakma işlemini uygulayabilirsiniz.

 

Software Reporter Aracı kaldırma adımları

1- Bilgisayarınızdan  aşağıdaki yolu takip ederek software_reporter_tool.exe dosyasını bulunuz. 

C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ SwReporter\VERSION\software_reporter_tool.exe,

USERNAME : Sizin bilgisayarınızdaki kendi kullanıcı adınız.

VERSION : SwReporter klasöründe bulunan sizin bilgisayarınıza ait sürüm adınız. Klasörün içine girmeniz yeterli.

2- software_reporter_tool.exe dosyasına sağ tıklayınız ve açılan kısımdan Özellikler'e tıklayınız.

3- Açılan pencereden Güvenlik sekmesine gir ve alttaki Gelişmiş seçeneğine tıklayınız.

4- Açılan pencerede "Devralmayı devre dışı bırak" butonuna tıklayınız.

5- Gelen uyarıda "Bu nesnedeki devralınan tüm izinleri kaldırın" seçeneğini seçiniz ve Tamam butonuna tıklayınız.

Bunu yaptığınız zaman bilgisayarınızdaki hiçbir kullanıcı hesabının software_reporter_tool.exe dosyasına erişme hakkı olmayacağı için, Google Chrome bu Software Reporter Tool bileşenini çalıştıramayacaktır. Yani böylece Software Reporter Programı tamamen devre dışı bırakılmış olacaktır.


 

Eğitim Bilişim AğıEba kullanımı corona virüs nedeniyle hem öğretmenler hem de öğrenciler için oldukça arttı. Eba eğitimciler ve öğrenciler için çok güzel bir platform. Çok geniş çaplı bir eğitim ağı. Eba platformunun daha sık ve kapsamlı kullanılması için öğrencilerin ve öğretmenlerin yaptığı aktivitelere puan vermektedir. Bence bu çok güzel oldu. Öğretmenler ve öğrenciler tatlı bir puan yarışına girdiler. Youtube üzerinde bir sürü video çekilmiş eba puan nasıl kasılır diye. Farklı yorumlarda gelebilir ama puan için yarışmaları bile sistemi öğrenmelerini ve aktif kullanmalarını sağlıyor. 

 

Eba Puan Kazanma Sistemi neden var?

Günümüz oyunlarına baktığımızda en çok oynanan oyunlar kademeli ve puan sistemine dayalı uygulamalardır. Çünkü insanı sürekli aktif tutmak amaçlıdır. Düşünün aynı düzeyde, puan olmayan, hiç değişmeyecek şekilde sabit oyunları oynuyor musunuz? Bir kaç oyundan sonra sıkılıp siliyoruz. Eba platformundaki puanlama sisteminin en önemli amacı kullanıcıyı aktif tutarak ilgiyi artırmaktır. Youtube, web üzerindeki izlenimlere bakarak puan sisteminin hedefine ulaştığını görüyoruz. Nereye kadar bu şekilde gider onu zamanla öğreneceğiz. 

 

Ebada puanlar nasıl yükselir ; 

  • Her gün giriş yapma; ebaya giriş yaptığınız her gün için 1 puan kazanılır.
  • Çalışma Gönderme; ünitelerde yer alan çalışmaları sınıflarınıza gönderin. Her gönderdiğiniz çalışma için 4 puan kazanılır.
  • Okuldaki tüm şubeleri kendinize ekleyin; Gruplar-şube ekle sekmesinden okulunuzda olan tüm şubeleri kendinize ekleyin. Bu seçenek ile eklediğimiz şubeleri raporlar kısmında kullanacağız.
  • Raporlar; Raporlara girin ve kendinize eklemiş olduğunuz okulun tüm şubelerinin çalışma raporlarını görüntüleyin. Her şube için 5 puan kazanılır. Ayrıca öğrencileri bireysel olarak incelerseniz her öğrenci için 1 puan kazanılır.
  • Çalışmayı Listeye ekleme; EBA da varolan çalışmaları listeye ekle diyerek liste oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz her liste için puan kazanılır.
  • Mesleki Gelişim; Mesleki gelişim sekmesinden var olan gruplara katılın. Grupta yapılan her paylaşım için 4 puan kazanılır.
  • Ders akışları; içerik üretimi altında ders akışı sekmesinden soru oluşturulabilir. Oluşturulan her soru için 5 puan kazanılır.
  • Öğrenci portfolyosuna katkı; Öğrencilerin portfolyosuna girip, öğretmen görüşleri sekmesinden öğrenci hakkında görüş bildirebilirsiniz. Her öğrenci için 2 puan kazanılır.

Fare, Klavye, Svideo , 9 Pin mini din gibi bir erkek girişinizin ince iğne gibi olan dişi kırıldıysa bunu basit bir şekilde onarabiliriz. Benim creative 2+1 ses sistemimin 9 pin mini din girişinde bir pin kırıldı. Şimdi onarmak için benim bildiğim yöntemlerden bahsedeceğim.

Birinci yöntem; istediğiniz pinli bir uç konnektör alırsınız ve değiştirebilirsiniz. 

İkinci yöntem; istediğiniz pine sahip olan bir kablo alırsınız diğer kısmını kesersiniz ve istediğiniz şekilde kabloyu ekleme yaparsınız.

Üçüncü yöntem ise kırılan pinin olduğu ucu alırsınız ve tam kırılan kısmın dibinden bir toplu iğneyi içine pense gibi bir el aletiyle itersiniz. Daha sonra diğer pinlerin boyunda olacak şekilde fazla olan iğnenin kısmını kesersiniz.

Daha çok flash belleklere bulaşan bir virüs de txczgxvlwt.vbsdir. Bunu bazı antivirüs programları bulmakta fakat silememektedir. Flash belleğinizi bir defa taktığınız anda o bilgisayarda bu virüs varsa kesinlikle belleğinize bulaşır. Bütün dosyalarınız silinerek kısayol olarak görünür. Kısayola tıklayarak dosyalarınızı açabilirsiniz fakat belleğinizde virüs kalır. Bu virüsü temizleyen en güzel program UsbFix programıdır. 3-4Mb boyutu olan küçük bir program. İnternetten orjinal sitesinden indirebilirsiniz.

01266406
Bugün
Ay
Toplam
261
5203
1266406

Your IP: 34.239.176.54
2024-06-14 18:04